Loading...

Očkování proti nemocem v ČR

Každý člověk je denně vystaven hrozbám infekčních nemocí a jeho organizmus prochází těžkou zkouškou, aby se před nemocemi ubránil. Nemusíte být zrovna cestovatel, který se chystá do exotických nebo rozvojových zemí, a přesto jste vystaveni mnohým nástrahám. Zdravý životní styl, prevence a očkování se netýkají pouze cestování do zahraničí, ale jsou vysoce aktuální také v naší republice.

Objednejte se na očkování online. Vyberte nemoc, proti které se chcete očkovat.

 

Černý kašel Příušnice
Dětská obrna Rakovina děložního čípku
Chřipka Spalničky
Klíšťová encefalitida Pásový opar
Lymská borelióza Tetanus
Meningokok (A, C) Vzteklina
Meningokok (A, C, W135, Y) Zarděnky
Meningokok (B) Záškrt
Meningokok (C) Žloutenka typu A
Plané neštovice Žloutenka typu B
Pneumokokové infekce  

 

Pro Česko je vhodných hned několik druhů očkování, z nichž jedno z nejvyhledávanějších je bezesporu očkování proti klíšťové encefalitidě. Infikovaná klíšťata se vyskytují ve všech krajích. S očkováním by neměli váhat aktivní lidé, kteří chodí často do přírody, sportují anebo chodí na procházky s domácími mazlíčky. Očkovat proti klíšťové encefalitidě je možné kdykoliv během roku, nejen před začátkem klíšťové sezóny.  

Dalším velice častým typem očkování je očkování proti chřipce. Chřipka není rýma, je to závažné virové onemocnění, na které každý rok v ČR umírá mnohem více lidí než při autonehodách. Skutečná chřipka postiženého připoutá na lůžko s vysokou horečkou a bolestí svalů a kloubů, přechodit ji téměř není možné. Pro očkování proti chřipce jsou nejvhodnější měsíce září, říjen a listopad.

V neposlední řadě existuje již také první vakcína proti rakovině, konkrétně proti rakovině děložního čípku. Touto zákeřnou chorobou ročně onemocní přes 1000 žen, polovina z nich umírá. Očkování proti rakovině děložního čípku je podporováno zdravotními pojišťovnami, a pojištěnky jej tak mohou získat za výhodnější cenu.