Ohlédnutí za Olympiádou dětí a mládeže v Českých Budějovicích 2024

Poslední červnový týden se Avenier účastnil 21. ročníku Olympiády dětí a mládeže v Českých Budějovicích. Hrou „Sejmi klíště“ se během konání Olympiády zabavilo přes tisíc dětí, jejich rodiče i samotní mladí sportovci, které soutěživost neopustila ani mimo jejich sportoviště.

Máme velikou radost, že hra účastníky bavila natolik, že se k nám vraceli a „odháněním klíšťat“ trávili nemalou chvíli. Motivací ke hře byla mj. i každodenní soutěž o multifunkční helmu. Mezi vítězi byli také mladí olympionici, např. sportovkyně z Jihočeského kraje, která si z Olympiády odnesla také bronzovou medaili v moderní gymnastice z víceboje družstev, nebo atlet ze Zlínského kraje.

Co se velkolepých vítězství týče, k prvnímu místu můžeme pogratulovat Praze, druhé místo získal kraj Jihomoravský a na stupních vítězů stál i kraj Středočeský. Za týmy stály tisíce fanoušků, které vytvořily nezapomenutelnou atmosféru, z hlediště týmy podpořili i sportovní osobnosti jako fotbalista David Lafata, baseballista Martin Mužík, nebo vodní slalomáři Tereza Fišerová a Václav Chaloupka.

Jsme velice rádi, že jsme se mohli účastnit a podpořit mladé sportovce. Pokud chcete tuto skvělou sportovní atmosféru zažít i Vy, budete mít tuto možnost v roce 2025 v Moravskoslezském kraji při zimní edici Olympiády a dále v roce 2026, kdy letní Olympiáda proběhne poprvé v historii v Praze.