Loading...

Očkování proti chřipce – ukončení ke konci ledna

Využijte možnost očkování proti chřipce do konce ledna.

Centra Očkování a cestovní medicíny Avenier budou očkovat aktuální chřipkovou vakcínou do konce měsíce leden 2020. Zbývající lednové dny jsou tak ideální pro očkování všech zbylých zájemců o ochranu před chřipkou na poslední chvíli. Telefonické objednávky na očkování proti chřipce přes Zákaznickou linku nebo osobně v centrech Očkování a cestovní medicíny Avenier budou přijímány nejpozději s datem 31.1.2020. Internetový systém pro objednání termínu na očkování proti chřipce on-line bude pro zbývající dobu této sezóny zastaven.

Tento postup je v kontextu s obecnou zvyklostí ochrany populace proti chřipce preventivním očkováním a odpovídá obvyklému vývoji epidemiologické situace v naší zemi s přihlédnutím na rychlost nástupu post-vakcinační imunity. V loňském roce proběhla chřipková epidemie mezi 4. a 9. kalendářním týdnem. Adekvátní imunita nastupuje za 2 až 3 týdny po aplikaci vakcíny.

Další články v rubrice
Očkování proti chřipce – ukončení ke konci ledna 08.01.2020

Využijte možnost očkování proti chřipce do konce ledna.

Přehled významných epidemiologických rizik 16.09.2019
Očkování proti chřipce a vhodný termín pro očkování 04.09.2019

Období očkování proti chřipce se blíží.

Rozhovor nejen o očkování s doc. MUDr. Rastislavem Maďarem 25.07.2019

Duší je typický terénní lékař. Už patnáctým rokem stojí za spolkem, který každou získanou korunu promění v léky pro ty nejchudší obyvatele planety. Za vlastní peníze a ve svém volném čase pak létá pomáhat pacientům v odlehlých končinách Afriky. Mimoto platí za uznávaného experta na očkování všeho druhu. 

Klimatizace: Na co si dát pozor? 10.07.2019

V období letních dnů je klimatizace součást každodenního života. Je však důležité vědět, jakým způsobem ji používat, aby z ní neměl člověk zdravotní problémy.