Loading...

Očkování v našich centrech stále probíhá

Informace o provozu a upozornění pro klienty.

I přes současnou epidemiologickou situaci (výskyt koronaviru v ČR) zachováváme provoz našich center Očkování a cestovní medicíny z důvodu zajištění dostupnosti preventivní péče a možnosti konzultace pro naše klienty. Očkování je jednou ze základních metod ochrany zdraví a lze jej realizovat za standardních podmínek jako mimo epidemie. 
I přesto, že není umožněno cestování do zahraničí, je vhodné myslet na prevenci nemocí vyskytujících se na našem území. Jedná se především o očkování proti klíšťové encefalitidě s blížícím se období aktivity klíšťat, prevenci virové hepatitidy typu A, nebo meningokokových infekcí a další. Pro cestovatele, kteří plánují v letošním roce odjet do zahraničí nebo nad tím uvažují (a to i bez určeného termínu odjezdu) stále zajišťujeme konzultace cestovních rizik. Výhodou našich ordinací je objednávkový systém a čekárna mimo prostředí nemocných pacientů.


Prosíme však klienty s akutním onemocněním a příznaky infekce dýchacích cest (např. se zvýšenou tělesnou teplotou, kašlem, bolestí na hrudi, dušností, případně se sekretem z dýchacích cest nebo pokud produkují hleny apod.), aby se přeobjednali na jiný termín (telefonicky nebo přes web) a nezdržovali se v čekárně, z důvodu ochrany dalších osob.

Správný postup v případě výskytu respirační nákazy k zabránění dalšího šíření:

  • chránit si horní cesty dýchací, aby nedocházelo k vylučování patogenů vzdušnou cestou,
  • co nejčastěji si dezinfikovat ruce,
  • přeobjednat se na pozdější termín (kdy nebudou přítomné projevy nemoci), a to s časovou rezervou navíc (ideálně 1-2 týdnů), akutní infekce je dočasnou kontraindikací očkování,
  • vyhýbat se zalidněným prostorům a pokud možno zůstat doma,
  • další terapeutický postup konzultovat telefonicky se svým praktickým lékařem,
  • v případě pozitivní epidemiologické anamnézy z hlediska koronavirové infekce (např. po návratu z místa, kde se nový koronavirus vyskytuje anebo po kontaktu s takovou osobou) kontaktovat telefonicky nejbližší spádovou hygienickou stanici kvůli konzultaci dalšího postupu

Mezinárodní doporučení WHO k očkování během koronavirové pandemie zde.

Další články v rubrice
Informace k očkování proti Covidu-19 06.01.2021

V současné době v našich centrech neprobíhá očkování proti covidu-19 a nelze si rezervovat termín, ani vakcínu.

Nově v našich centrech: vyšetření protilátek na Covid-19 z krve 01.01.2021

V rámci naší služby vyšetření protilátek z krve na různá onemocnění, zařazujeme vyšetření i proti viru SARS – CoV-2. Není součástí plošného testování zdarma.

Prevence respiračních onemocnění 01.12.2020

Respirační nákazy jsou nejčastější onemocnění, které se vyskytují nejen v České republice, ale i ve světě.

Lékaři varují před epidemií záškrtu 16.10.2020

Proočkovanost proti zášrtu klesá. Odmítání očkování je jednou z největších hrozeb lidstva, varuje Světová zdravotnická organizace.

Klíšťová encefalitida – má smysl se očkovat na podzim? 21.09.2020

Přestože je letní sezóna u konce, stále trvá nebezpečí onemocnění klíšťovou encefalitidou.