Loading...

Podporujeme - S Michalem v sedle kolem světa

Cesta kolem světa, jak snadno se to říká, ale za tímto snem je i spousta příprav, které není radno podcenit. 

Tuto náročnou, ale nezapomenutelnou cestu se rozhodl podniknout náš klient Michal na své motorce Honda Xl 700 V Transalp. O cestě kolem světa snil Michal již od malička a nyní, o několik let později :), si svůj sen splnil. My jsme se rozhodli Michala na jeho cestě podpořit, hlavně poradenstvím ohledně zdravotní prevence, očkováním a doplňkovým sortimentem. Průběžně Michala na jeho cestě sledujeme a budeme vás informovat. Když budete chtít, můžete Michala sledovat i na jeho facebooku (https://www.facebook.com/SMichalemVSedle/), kde pravidelně přidává své zážitky z cest a mnoho zajímavých fotek.


Michal před centrem Očkování a cestovní medicíny Avenier

Než Michal odjel, tak jsme ho trochu vypozvídali. Rozhovor si můžete přečíst níže:

Jak dlouho ses aktivně na cestu připravoval?  
"Aktivně vlastně cesta začala před 4 roky, kdy jsem každý rok vždy něco upravil na mé motorce na které pojedu. Více shonu mi začalo rok před odjezdem a poslední týdny před samotným odjezdem byly přímo šílené."

Kde budeš mít všechny věci? Máš s sebou všechno nebo ti nějaké věci bude někdo postupně posílat?
"Věcí mám sebou dost a bylo velmi těžké vybrat opravdu to důležité, nicméně jsem upustil od plánu si nechat po trase věci posílat a beru tedy vše co jde z domu. Náhradní díly i třeba olejový filtr nebo řetěz na motorku."


Michalova motorka na cestě

Kde budeš spát?
"Vždy jsem preferoval spaní venku pod stanem a i na cestě v tom budu dále pokračovat. Takže převážně budu hledat klidné místo ideálně s vodním zdrojem kde se nechá koupat."

Kolika jazyky se vlastně domluvíš?
"Mluvím naší rodnou češtinou a snažím se komunikovat anglicky. Není to nic extra, ale co potřebuju to řeknu. Ovšem na cestu bych více uvítal španělštinu nebo francouzštinu. Francouzština je skoro v celé Africe a španělština v celé Jižní a Střední Americe."

Co bude tvůj první cíl?
"Můj první cíl je užít si jízdu známou a velmi bezpečnou Evropou. Cílů na trase jako takové je dost, tak nechci přímo určovat. Ovšem v Evropě mám na plánu navštívit: Mt Carlo, kaňon Verdon, St.Tropez, a pak už se nechám překvapit, kam mě cesta zavede."

Na které místo/zemi se těšíš nejvíce a proč?
"Těším se do Argentiny a obecně do Jižní Ameriky, která je dle přednášek cestovatelů aktuálně jedno z nejlepších míst dnešní doby."

Kde si myslíš, že to bude nejvíce nebezpečné?
"Největší riziko cesty bude asi cesta přes střední Afriku. No, ale třeba se mýlím. Nechci dělat bubáky už dopředu, proto si pořád říkám že budu mít štěstí a potkám pouze ty správné lidi."

Kolik kilometrů si myslíš, že ujedeš na jeden zátah?
"Tak na jeden zátah, pokud bych chtěl, ujedu cca 800 až 900 km to je totiž limit, který stanovuje obsah mých palivových zásob. Několik let zpátky jsem však byl za den schopen ujet i 1200 km, to však není cestovní jízda ale závod. Pokud jde o celou trasu předpokládám určitě nájezd nějakých 150 000 km."

Jak probíhaly zdravotní přípravy?
"Po konzultaci celé trasy s lékařem na cestovní medicínu proběhl 4 týdenní maraton očkování, aby se vše stihlo a očkování bylo účinné. Vzhledme k tomu, že pojedu přes celý svět, tak je potřeba mít opravdu všechno podchycené. Takže mám očkování proti žloutence A i B, žluté zimnici, vzteklině, choleře, břišnímu tyfu a menigokokovi."

Jaké máš s sebou zdravotní vybavení/lékárničku?
"Vezu rozšířenou lékárničku z auta pro případ zranění, jinak ochranné prvky s sebou mám: slivovici, meruňku, moskytiéru, dezinfekční gel na ruce, láhev s velmi dobrým filtrem proti bakteriím a virům, chtěl jsem i filtr na hadičku, která vede do kamelbagu, se kterým jezdím každý den, ale nebyl mi doručen, takže jedu opravdu pouze s jednou filtrační lahví. Dále mám dva repelenty, jeden je extra účinný a prověřený několika lety, a pak mám sebou novinku, která ještě není uvedena na trh. Je to repelent s opalovacím krémem v jednom. Dobrá kombinace pro slunečnou Afriku. A ještě s sebou vezu i doma vyrobené pilulky, jako dezinfekci pro všechny problémy, je to na bázi MMS. K tomu vezu prášky na průjem, dlouhodobá antibiotika proti malárii, a také nějaké absolutní umrtvováky, které pokud by mě třeba začal bolet zub a nemohl bych se najíst, tak bych si ho vzal a o bolesti bych pár hodin nevěděl."


Michalova lékárnička
 

Kudy Michal pojede a kde se nyní nachází se můžete podívat na mapě níže. Aktuální informace má také na svém webu smichalemvsedle.cz.


Zdroj: https://www.facebook.com/SMichalemVSedle/

 

Další články v rubrice
Festival Kolem světa 26.11.2018

I letos jsme se účastnili cestovatelského festivalu Kolem světa.

Pozvánka festival Ozvěny 14.11.2018

Zveme vás na cestovatelsko-hudební festival OZVĚNY, který se bude konat už tento týden v Ostravě.

Zdraví a prevence na cestách - Pozvánka na festival Obzory 26.10.2018

Na Filozofické fakultě v Praze se 10. a 11. listopadu 2018 již tradičně uskuteční festival Obzory, na který Vás srdečně zveme.

On-line chat na téma chřipka s docentem Rastislavem Maďarem 23.10.2018

Odpovědi našeho odborníka na otázky čtenářů tyden.cz týkající se chřipky a její prevence můžete najít zde.

Klíšťovou encefalitidou se meziročně nakazilo o čtvrtinu lidí víc 18.10.2018

Nahlášeno bylo 540 případů, více je také nemocných s boreliózou.